Christoffer Strandberg Instagram – Ainoa asia, mikä yhdistää tätä ja viime uudenvuodenaattoa, josta eka kuva on, on valkoinen kylpytakki. Viime vuonna samppanjalasi kädessä Kämpissä, tänä vuonna nautitaan panacod ja antibiootticocktail kotona. 🦠
Korona hyökkää täydellä voimalla. Kuumetta, lihassärkyä, liisteriräkää ja silmätulehduksia (jep, monikossa) pahempaa on ollut sietämätön kurkkukipu. Mutta vaikka vuoden vika viikko on tuntunut viruksen murhayritykseltä, kaikki on hyvin. Mulla on aikaa levätä, mulla on koti, lämpöä ja läheiset lähellä.
Taakse jäävä vuosi on tuntunut, no elämältä. Elämää ihan kaikilla mausteilla: riemua, haasteita, onnistumisia, suruja, pelkoa, helpotusta ja onnea. Omaa elämää heijastaa tietysti maailman tapahtumiin, mikä samalla pienentää omia murheita, mutta myös aiheuttaa suurta huolta. Kaiken kaikkiaan tämä on ollut tärkeä ja ravisteleva vuosi, jonka seurauksena olen laskeutunut syvemmälle itseeni kuin koskaan. Olen innoissani. Edessä on kasvukipua, rohkeutta ja maailma, joka kaikesta huolimatta on mahdollisuuksia täynnä. Töistä en voi sanoa kuin että on ollut helkkarin huikea vuosi.
Parasta on tietysti taas ollut ihmiset: suku, perhe ja ystävät, vanhat ja kaikki upeat uudet. Skål! 🥂
Säästän teidät ajankohtaiselta selfieltä mun verestävillä silmillä, sen sijaan tarjoan tämän uudevuodenaaton kauneutta täältä Siuntion Muumitalolta. Toivotamme kaikille meidän lumiselta rinteeltä, hyvää uutta vuotta. Gott nytt år, både vänner och ni som jag inte känner. Happy new year! ✨ | Posted on 31/Dec/2023 21:16:36