Kjære alle sammen,
Ville bare si ifra om at denne lille tassen kom til verden for to uker siden. Alt står noe så innmari bra til, og jeg kan heretter altså omtales som trebarnsfar. Tusen takk til alle som har gjort dette mulig – dere vet hvem dere er. God helg og fortsatt gode våkenetter❤️.
Alexis Munthe er tilbake, denne gang i «Asbjørns julekalender». Her skal han på diverse juledates 😅
Tell ned til jul med Asbjørn Brekke i «Asbjørns julekalender» 🎅
Kjære venner, familie, kollegaer og seere,
I dag er det 1. desember og vi avduker første episode av “Nissene i Bingen” på TVNorge og Discovery+.
De siste episodene er fortsatt i etterarbeidet, men jeg kan allerede si at dette er det prosjektet jeg er mest stolt av å ha gjennomført de siste 20 årene.
Ulike anmeldere kommer til å legge vekt på forskjellige sider av de første episodene, og det blir garantert bredde i terningkastene.
Likevel er det digg å kunne slå fast dypt inne i seg selv og på vegne av alle som har bidratt til denne produksjonen, at “Nissene i Bingen” har blitt alt vi kunne håpe at det skulle bli – og bedre enn det.
Yngre talenter har fylt opp serien med karakterer som tar samtiden på kornet bedre enn noen i min egen generasjon kunne gjort. Etablerte legender leverer modne versjoner av sine kjære figurer, som får sine historier fullendt på en måte vi aldri kunne forestilt oss da eventyret begynte på en låve i Fetsund for 20 år siden.
Det er nesten ikke til å tro at vi nå straks har landet dette fjellstøtt på beina og skapt en langstrakt trilogi som spenner over fuckings 20 år. Hver sesong står på egne bein som et tidsvitne fra sitt eget tiår, og tilsammen håper jeg de tre produksjonene rommer nok humor, alvor og tidløse observasjoner til at de kan fortsette å bli oppdaget og satt pris på av seere som enda er for små til å få se på.
God fornøyelse, god jul og tusen takk til alle som har vært med på reisen, foran og bak kamera. Og særlig til alle som har holdt ut og ventet mens jeg har vært borteist.
Love,
Espen Eckbo
Jeg tilbragte uendelige timer med Geir Børresen i barndommen. Han var kul, morsom, varm og intelligent, enten det var som programleder i Lekestue eller som korleder for smurfene. Jeg hadde alle tre albumene på vinyl, og egen platespiller på barnerommet. Så forsvant Geir Børresen inn i Labbetuss og Max Mekker, til enda større glede for neste generasjon av barn.
I 2001 stilte Geir opp uten å blunke, da vi på ekstremt kort varsel måtte finne noen til å være Maskenisse i Nissene på Låven. Det var stort å få med en barndomshelt i serien… Asbjørn ville så gjerne at Geir skulle få bli, men reglene sa at han måtte dra. Sånn er reality-TV.
Hvil i fred og takk for alt du betydde for så mange, Geir Børresen. ❤️
En eksklusiv hilsen fra den ekte julenissen, han som gir deg Ding, uten dong!
Let’n Alexis Munthe Be Your Father X-mas tonight! #Alexismunthe #nisseneibingen #djadvento #boyzvoice
Endelig 24 realitynisser på én plakat @jakobschoyen @fridtjofjosefsen @flati9 @torjustveiten @antonsoise @jonoigarden @jonsindre @trondfausa @sondreyofficial @olesoo @nataliebjerke @carolineglomnes @carojohan @lineverndal @mariansaastadottesen @hinazaidi_ @tuvabilling @andrea.berntzen @siwaandersen @espeneckbo
Om noen lurer… it’s all good mellom nisser og antirasister i år! Takk til alle som skapte diskusjon ifjor. Har trua på at vi egentlig er en bra gjeng, så ikke legg hverandre ut for salg eller sleng dritt, bli heller bedre kjent. ❤️
Dagens løsnisse er Rhino Thue, her fra tre ulike sesonger. #nisseneibingen
En drøy uke igjen til avduking av «Nissene i bingen» på @tvnorge og @discoveryplusno.
En drøy uke igjen til avduking av «Nissene i bingen» på @tvnorge og @discoveryplusno.
Asbjørn får drahjelp av disse gutta i julekalenderen i år.
Fredag, altså.
Starte en krangel om at man ikke krangler, Mads? 👀
Tell ned til jul med Asbjørn Brekke i «Asbjørns julekalender» 🎅
Hadde akkurat introdusert denne til yngstemann. Blir ikke fullt så glad jul nå, men skal høre desto mer på tidenes juleplate med Dizzie Tunes og salige Yngvar Numme i år. Kondolerer @thomnumm og hvil i fred, gamle helt.
Hadde akkurat introdusert denne til yngstemann. Blir ikke fullt så glad jul nå, men skal høre desto mer på tidenes juleplate med Dizzie Tunes og salige Yngvar Numme i år. Kondolerer @thomnumm og hvil i fred, gamle helt.
Yes! Har sikret meg gratis TV2 Play de neste årene, i bytte mot å lage noe som kan vises der. Forslag?? Lover at ALLE innspill vil diskuteres på første møte.
Årets moves på julebord, skoleball, grottefest, raveparty, i drosjekøer, gymtimer og flashmobs overalt fra Lørenskog til Vøyenenga. @djadvento og @boyzvoicemusic med eyepopping koreografi av @michelle_purvis
La forresten joggeturen om toppen av Empire State en tidlig morgen her forleden. Empire State Building
Bak fasaden før en galla i internasjonal showbiz: Desperat og klønete tidsoptimist og komiker prøver å stryke en skjorte på hotellrommet, på et vaklete lite strykebrett med et dryppende strykejern. Oppmøte på rød løper om 30 min. Snakkes. 🤵♂️
Vi er igang med opptakene til Asbjørns julekalender på Lillestrøm Kulturhus. Billetter til de siste fem opptaksdagene er tilgjengelig nå, så bare å gripe sjansen hvis man vil få en live sniktitt i julekalenderdøra! Koster mindre enn 400 gram nonstop. Link til billetter i bio🍷🎄
#iemmys
Denne gullkantede samlingen av popkulturelle skatter er nå tilgjengelig overalt der du hører på musikk!! Alle låter er remikset, i den forstand at rekkefølgen nå er HELT anderledes enn noe du har hørt før! Tekstene er eller blir også tilgjengelige for første gang i digital sammenheng!! God jul til Boybandfansen, følg med på #nisseneibingen for flere overraskelser!
Denne høsten er jeg med i Kongen Befaler på Discovery+. Programmet tar utfordringer på strak arm, prøver å bli den beste versjonen av seg selv og får ny vennegjeng, helt uten å måtte dra i militæret! Takk for en life changing experience, @antonsoise @olliwermskog, @livenelvik, @marthaleivestad, @henriettesteenstrup og @olsenkr