Marcin Dorociński Instagram – Czołem Kochani,
Całym sercem wspieram akcje dzielnych kobiet #dajcienamżyć, które walczyły o refundację leku Enhertu. Same mówią o sobie onko-siostry, ale dla mnie to po prostu BOHATERKI, które mimo choroby, osłabienia, zmęczenia walczą o to, aby każda kobieta w Polsce miała prawo do leku, który przedłuża życie pacjentkom z przerzutami. I ich walka nie poszła na marne – od 1 listopada lek będzie refundowany przez @ministerstwo_zdrowia.
Szkoda, że prawa pacjentek do otrzymywania leków ratujących i podtrzymujących życie są przestrzegane dopiero po protestach tych, którymi Państwo powinno się opiekować, a nie zmuszać do wychodzenia na ulicę, by walczyły o swoje życie i zdrowie.
Ale lepiej później niż wcale.
Enhertu to nie jedyny lek, którego brakuje kobietom w Polsce. I to nie koniec tej walki.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym w Polsce. Co roku taką diagnozę słyszy ponad 22 tys. kobiet, a u 5–10 proc. z nich nowotwór rozpoznawany jest od razu w stopniu zaawansowanym (źródło: onkonet.pl)
Zachęcam wszystkie kobiety do regularnych badań: samobadania w domu raz w miesiącu oraz wykonywania raz w roku pakietu badań: cytologia, USG piersi, USG transwaginalne.
Spokojnej niedzieli,
Wasz M.
#dajcienamżyć | Posted on 24/Sep/2023 14:24:03