Home Actress Sointu Borg HD Instagram Photos and Wallpapers March 2024 Sointu Borg Instagram - Älä jätä asioita tekemättä kritiikin pelossa. Saan päivittäin lukea olevani turhanpäiväinen tyrkkyhuora muovijäte ja silti elämä hymyilee tänäänkin ja aurinko paistaa. Askel on kevyt ja life is good. Ylimietin itekkin välillä uusien projektien ja postauksien kohdalla, että onkohan tää nyt liikaa jne. Mutta suosittelen vaan puskemaan häpeää kohti. Sieltä avautuu aina jotain kasvattavaa ja kaunista. Tietyllä tapaa asioiden pitkittäminen tulevaan on itsepetosta. Toisekseen kritiikkiin turtuu ajan myötä. Osa asioista saattaa mennä yhä ihon alle, mutta suurin osa ei. Se on siedätyshoitoo oikeestaan. Mitä enemmän hälyä, sen merkityksettömämpää se melu on. Rauhan löytää vain sisältään. Näkymättömyys on suomikulttuurissa hyve, mikä on itsessään tosi kiehtovaa. Naisilla ne nyanssit on veteen piirrettyjä viivoja, että paljonko saa näkyä ja kuulua. Siinä on jopa jotain ihan syntistä, jos tuo itseään esiin. Joidenkin mielestä jopa narsistista. Puheseteissäni käsittelen tätä paljon. Samalla sanallistan sen, että esillä olemisessa ei ole mitään tekemistä itseriittoisuuden kanssa. Uskaltakaa, oikeesti. Näkyväksi itsensä tekeminen ei vie teitä helvettiin. Ja niille kaikille, keiden mielestä ratsastan veljeni julkisuudella tai ”teen hänellä rahaa” (tätä statementia en ole ymmärtänyt koskaan) niin olkaa hyvät ja suksikaa vittuun. En ole emootioiden vallassa, oikeasti tarkoitan sitä. Meidän välinen sisarrakkautemme on rikkoutumaton ja tykätään tehdä asioita yhdessä. Jos se hiertää, suosittelen pysähtymään ja miettimään, että miksi. Rohkeaa sunnuntaita. 🙏🏻 Uskaltakaa elää isolla liekillä ja näkyä. Omalla tavallanne.

Sointu Borg Instagram – Älä jätä asioita tekemättä kritiikin pelossa. Saan päivittäin lukea olevani turhanpäiväinen tyrkkyhuora muovijäte ja silti elämä hymyilee tänäänkin ja aurinko paistaa. Askel on kevyt ja life is good. Ylimietin itekkin välillä uusien projektien ja postauksien kohdalla, että onkohan tää nyt liikaa jne. Mutta suosittelen vaan puskemaan häpeää kohti. Sieltä avautuu aina jotain kasvattavaa ja kaunista. Tietyllä tapaa asioiden pitkittäminen tulevaan on itsepetosta. Toisekseen kritiikkiin turtuu ajan myötä. Osa asioista saattaa mennä yhä ihon alle, mutta suurin osa ei. Se on siedätyshoitoo oikeestaan. Mitä enemmän hälyä, sen merkityksettömämpää se melu on. Rauhan löytää vain sisältään. Näkymättömyys on suomikulttuurissa hyve, mikä on itsessään tosi kiehtovaa. Naisilla ne nyanssit on veteen piirrettyjä viivoja, että paljonko saa näkyä ja kuulua. Siinä on jopa jotain ihan syntistä, jos tuo itseään esiin. Joidenkin mielestä jopa narsistista. Puheseteissäni käsittelen tätä paljon. Samalla sanallistan sen, että esillä olemisessa ei ole mitään tekemistä itseriittoisuuden kanssa. Uskaltakaa, oikeesti. Näkyväksi itsensä tekeminen ei vie teitä helvettiin. Ja niille kaikille, keiden mielestä ratsastan veljeni julkisuudella tai ”teen hänellä rahaa” (tätä statementia en ole ymmärtänyt koskaan) niin olkaa hyvät ja suksikaa vittuun. En ole emootioiden vallassa, oikeasti tarkoitan sitä. Meidän välinen sisarrakkautemme on rikkoutumaton ja tykätään tehdä asioita yhdessä. Jos se hiertää, suosittelen pysähtymään ja miettimään, että miksi. Rohkeaa sunnuntaita. 🙏🏻 Uskaltakaa elää isolla liekillä ja näkyä. Omalla tavallanne.

Sointu Borg Instagram - Älä jätä asioita tekemättä kritiikin pelossa. Saan päivittäin lukea olevani turhanpäiväinen tyrkkyhuora muovijäte ja silti elämä hymyilee tänäänkin ja aurinko paistaa. Askel on kevyt ja life is good. Ylimietin itekkin välillä uusien projektien ja postauksien kohdalla, että onkohan tää nyt liikaa jne. Mutta suosittelen vaan puskemaan häpeää kohti. Sieltä avautuu aina jotain kasvattavaa ja kaunista. Tietyllä tapaa asioiden pitkittäminen tulevaan on itsepetosta. Toisekseen kritiikkiin turtuu ajan myötä. Osa asioista saattaa mennä yhä ihon alle, mutta suurin osa ei. Se on siedätyshoitoo oikeestaan. Mitä enemmän hälyä, sen merkityksettömämpää se melu on. Rauhan löytää vain sisältään. Näkymättömyys on suomikulttuurissa hyve, mikä on itsessään tosi kiehtovaa. Naisilla ne nyanssit on veteen piirrettyjä viivoja, että paljonko saa näkyä ja kuulua. Siinä on jopa jotain ihan syntistä, jos tuo itseään esiin. Joidenkin mielestä jopa narsistista. Puheseteissäni käsittelen tätä paljon. Samalla sanallistan sen, että esillä olemisessa ei ole mitään tekemistä itseriittoisuuden kanssa. Uskaltakaa, oikeesti. Näkyväksi itsensä tekeminen ei vie teitä helvettiin. Ja niille kaikille, keiden mielestä ratsastan veljeni julkisuudella tai ”teen hänellä rahaa” (tätä statementia en ole ymmärtänyt koskaan) niin olkaa hyvät ja suksikaa vittuun. En ole emootioiden vallassa, oikeasti tarkoitan sitä. Meidän välinen sisarrakkautemme on rikkoutumaton ja tykätään tehdä asioita yhdessä. Jos se hiertää, suosittelen pysähtymään ja miettimään, että miksi. Rohkeaa sunnuntaita. 🙏🏻 Uskaltakaa elää isolla liekillä ja näkyä. Omalla tavallanne.

Sointu Borg Instagram – Älä jätä asioita tekemättä kritiikin pelossa. Saan päivittäin lukea olevani turhanpäiväinen tyrkkyhuora muovijäte ja silti elämä hymyilee tänäänkin ja aurinko paistaa. Askel on kevyt ja life is good.

Ylimietin itekkin välillä uusien projektien ja postauksien kohdalla, että onkohan tää nyt liikaa jne. Mutta suosittelen vaan puskemaan häpeää kohti. Sieltä avautuu aina jotain kasvattavaa ja kaunista. Tietyllä tapaa asioiden pitkittäminen tulevaan on itsepetosta. Toisekseen kritiikkiin turtuu ajan myötä. Osa asioista saattaa mennä yhä ihon alle, mutta suurin osa ei. Se on siedätyshoitoo oikeestaan. Mitä enemmän hälyä, sen merkityksettömämpää se melu on. Rauhan löytää vain sisältään.

Näkymättömyys on suomikulttuurissa hyve, mikä on itsessään tosi kiehtovaa. Naisilla ne nyanssit on veteen piirrettyjä viivoja, että paljonko saa näkyä ja kuulua. Siinä on jopa jotain ihan syntistä, jos tuo itseään esiin. Joidenkin mielestä jopa narsistista.

Puheseteissäni käsittelen tätä paljon. Samalla sanallistan sen, että esillä olemisessa ei ole mitään tekemistä itseriittoisuuden kanssa. Uskaltakaa, oikeesti. Näkyväksi itsensä tekeminen ei vie teitä helvettiin.

Ja niille kaikille, keiden mielestä ratsastan veljeni julkisuudella tai ”teen hänellä rahaa” (tätä statementia en ole ymmärtänyt koskaan) niin olkaa hyvät ja suksikaa vittuun. En ole emootioiden vallassa, oikeasti tarkoitan sitä.

Meidän välinen sisarrakkautemme on rikkoutumaton ja tykätään tehdä asioita yhdessä. Jos se hiertää, suosittelen pysähtymään ja miettimään, että miksi.

Rohkeaa sunnuntaita. 🙏🏻

Uskaltakaa elää isolla liekillä ja näkyä. Omalla tavallanne. | Posted on 10/Mar/2024 14:13:01

Sointu Borg Instagram – Meille oli suuri kunnia päästä mukaan Levyyraadin kauden viimeiseen jaksoon. Älytön kokemus, jota muistellaan Topin kanssa vielä pitkään. 🫶🏻

Lauantaina töllöt auki 21:00 @mtv3suomi @mtvkatsomo #levyraati
Sointu Borg Instagram – Inspiroidutko meingistäni? Jos näin on, kiitos. 🙏🏻 Haluanko olla esikuvasi? En tiedä. Tuskin. Miksi? Koska se on epäkiitollista, riskaabelia ja monimutkaista hommaa. Plus jos myyn sinulle omaa virheettömyyttäni, johdan sinua harhaan.

Tai riippuu toki mitä esikuvaltasi haet ja miten kyseisen termin miellät. Mikäli haet esikuvaltasi iänkaikkista harmoniaa ja pettämätöntä oikeellisuudentajua, ihmistä ilman säröjä, mielipiteitä ilman ristiriitaa, jonkun joka komppaa arvomaailmaasi aivan kaikessa, homma menee reisille satavarmasti. 

Olen itse luonut ihmisistä itselleni esikuvia ja toisinaan pettynyt. En siihen, että ihminen olisi ollut face to face pettymys itsessään, vaan koska se avatar jonka olen ihailun kohteestani päässäni luonut, on ollut illuusiota. Näin se on abouttiarallaa aina. Nykyään tiedostan tämän, että ihailuni kohteet (keitä en henkilökohtaisesti ole tavannut) ovat itse asiassa pääni luomia mielikuvia ja “turvahahmoja”. Taruolentoja irti todellisuudesta. Nykyään olen korvannut sanan ”esikuva” mielikuvalla inspiraation lähteestä, motivaattorista. Tuiki tavallisesta ihmisestä, kenestä kanavoin sinnikkyyttä ja voimaa.

Rakastan kohtaamisia. Aidon oikeasti tykkään niistä, koska ihmiset ja tarinat kiehtovat noin yleisesti. Jos omat tekstini tai sisältöni synnyttävät sinussa voimaa, päämäärätietoisuutta, oivalluksia ja jopa vapautumisen tunnetta, se on koskettavan hienoa. Sen saa myös aina kertoa täällä ja lähikaupassa, en ahdistu siitä, päinvastoin se toimii tekemiseni motivaattorina.

MUTTA tulen aina olemaan säröillä, turhuuksilla ja tuhmuuksilla varusteltu tallaaja. Saatat nähdä minut joskus festivaaleilla pienissä pieruissa (pahimmillaan jopa lapsesi todistaa tämän), päästelen varmasti joskus tulevaisuudessa suustani jotain sivistymätöntä ja tyhmää ja mokaan noin yleisesti. Roska tippuu roskiksen ohi, etuilen ehkä huomaamattani jonossa. Kauhukuvissani ajan vahingossa pyörällä viattoman mummon päältä! Yritän toki välttää edellistä.

Anyway. Pointtina oli, että antakaa jo etupeltoon mokailuun siimaa. Antakaa sitä oikeastaan kaikille näkyvää työtä tekeville ja ”normitallaajille”. Some ja maailma on armoton.

Epäesikuvamaista lauantaita kaikille. 🫶🏻

Check out the latest gallery of Sointu Borg