Home Actress Sointu Borg HD Instagram Photos and Wallpapers March 2024 Sointu Borg Instagram - Sataa, sataa ropisee, mutta happy. 🍷

Sointu Borg Instagram – Sataa, sataa ropisee, mutta happy. 🍷

Sointu Borg Instagram - Sataa, sataa ropisee, mutta happy. 🍷

Sointu Borg Instagram – Sataa, sataa ropisee, mutta happy. 🍷 | Posted on 07/Mar/2024 21:26:28

Sointu Borg Instagram – Inspiroidutko meingistäni? Jos näin on, kiitos. 🙏🏻 Haluanko olla esikuvasi? En tiedä. Tuskin. Miksi? Koska se on epäkiitollista, riskaabelia ja monimutkaista hommaa. Plus jos myyn sinulle omaa virheettömyyttäni, johdan sinua harhaan.

Tai riippuu toki mitä esikuvaltasi haet ja miten kyseisen termin miellät. Mikäli haet esikuvaltasi iänkaikkista harmoniaa ja pettämätöntä oikeellisuudentajua, ihmistä ilman säröjä, mielipiteitä ilman ristiriitaa, jonkun joka komppaa arvomaailmaasi aivan kaikessa, homma menee reisille satavarmasti. 

Olen itse luonut ihmisistä itselleni esikuvia ja toisinaan pettynyt. En siihen, että ihminen olisi ollut face to face pettymys itsessään, vaan koska se avatar jonka olen ihailun kohteestani päässäni luonut, on ollut illuusiota. Näin se on abouttiarallaa aina. Nykyään tiedostan tämän, että ihailuni kohteet (keitä en henkilökohtaisesti ole tavannut) ovat itse asiassa pääni luomia mielikuvia ja “turvahahmoja”. Taruolentoja irti todellisuudesta. Nykyään olen korvannut sanan ”esikuva” mielikuvalla inspiraation lähteestä, motivaattorista. Tuiki tavallisesta ihmisestä, kenestä kanavoin sinnikkyyttä ja voimaa.

Rakastan kohtaamisia. Aidon oikeasti tykkään niistä, koska ihmiset ja tarinat kiehtovat noin yleisesti. Jos omat tekstini tai sisältöni synnyttävät sinussa voimaa, päämäärätietoisuutta, oivalluksia ja jopa vapautumisen tunnetta, se on koskettavan hienoa. Sen saa myös aina kertoa täällä ja lähikaupassa, en ahdistu siitä, päinvastoin se toimii tekemiseni motivaattorina.

MUTTA tulen aina olemaan säröillä, turhuuksilla ja tuhmuuksilla varusteltu tallaaja. Saatat nähdä minut joskus festivaaleilla pienissä pieruissa (pahimmillaan jopa lapsesi todistaa tämän), päästelen varmasti joskus tulevaisuudessa suustani jotain sivistymätöntä ja tyhmää ja mokaan noin yleisesti. Roska tippuu roskiksen ohi, etuilen ehkä huomaamattani jonossa. Kauhukuvissani ajan vahingossa pyörällä viattoman mummon päältä! Yritän toki välttää edellistä.

Anyway. Pointtina oli, että antakaa jo etupeltoon mokailuun siimaa. Antakaa sitä oikeastaan kaikille näkyvää työtä tekeville ja ”normitallaajille”. Some ja maailma on armoton.

Epäesikuvamaista lauantaita kaikille. 🫶🏻
Sointu Borg Instagram – Sataa, sataa ropisee, mutta happy. 🍷

Check out the latest gallery of Sointu Borg